Suminis darbo laikas

10.08.2024

Kas tai ir kaip teisingai taikyti?

Suminis darbo laikas yra darbo laiko organizavimo būdas, kai darbuotojui darbo laikas apskaičiuojamas ir nustatomas tam tikram apskaitos laikotarpiui, o ne kiekvienai atskirai dienai, savaitei ar mėnesiui. Tai reiškia, kad darbuotojas gali dirbti skirtingą valandų skaičių skirtingomis savaitėmis ar mėnesiais, tačiau bendras darbo valandų skaičius apskaitos laikotarpiu negali viršyti nustatytos normos.

Suminį darbo laiką patogu taikyti, kai dėl darbo pobūdžio neįmanoma laikytis įprasto dienos ar savaitės darbo laiko trukmės. Tokiu atveju darbdavys, gali nustatyti suminį darbo laiką, planuojant taip, kad bendras darbo valandų skaičius neviršytų nustatytos normos per apskaitos periodą.

Suminių darbo laiko sąlygos

Darbo kodeksas numato, kad taikant suminį darbo laiką bendras darbo valandų skaičius negali viršyti įprasto darbo laiko sumos per apskaitos laikotarpį. Darbdavys privalo laiku supažindinti darbuotoją su nustatytu darbo grafiku, tokių būdu, kad šį faktą būtu galima įrodyti. Pavyzdžiui, darbo grafiką galima išsiųsti į darbuotojo el. paštą, sms žinute arba pasirašytinai supažindinti su darbo grafiku.

Koks yra suminio darbo laiko apskaitos laikotarpis?

Paprastai apskaitos laikotarpis gali būti vienas mėnuo, bet neviršyti trijų mėnesių, nebent ilgesnis terminas yra nustatomas kolektyvinėje sutartyje. Taip pat Darbo kodeksas draudžia darbuotojui dirbti ilgiau nei 12 valandų per para ir daugiau nei 48 valandas per savaitę.

Nepilnas suminis darbo laikas

Nepilnas suminis darbo laikas yra tinkamas darbuotojams, kurie negali arba nenori dirbti viso darbo laiko. Tokiu atveju nustatomas mažesnis bendras darbo valandų skaičius apskaitos laikotarpiu, išlaikant lankstumą darbo grafikuose.

Suminio darbo laiko atlyginimo apskaičiavimas

Suminio darbo laiko atlyginimas apskaičiuojamas remiantis bendrai dirbtų valandų skaičiumi apskaitos laikotarpiu. Tai reiškia, kad darbuotojo atlyginimas gali kisti priklausomai nuo to, kiek valandų jis dirbo konkrečiu laikotarpiu.

Ar šventinės dienos yra išimtis?

Jei šventinė diena sutampa su darbuotojo darbo laiku, už tą dieną mokama papildoma priemoka arba darbuotojui suteikiama laisva diena kitą dieną. Pagal Darbo kodeksą, už darbą šventinėmis dienomis mokama dviguba alga, nebent darbuotojas pasirinktų kompensaciją laisva diena.

Kaip skaičiuojamos suminio darbo laiko viršvalandžiai?

Viršvalandžiai suminio darbo laiko atveju skaičiuojami, jei bendras dirbtų valandų skaičius apskaitos laikotarpiu viršija įprasto darbo laiko per tą patį periodą valandų sumą. Pagal Darbo kodeksą, už periodo pabaigoje suskaičiuotus viršvalandžius apmokama dvigubu tarifu.

Automatizuota darbo laiko apskaita naudojant InPass sprendimus

Siekiant supaprastinti ir tiksliai sekti suminį darbo laiką, siūlome naudoti INPASS elektroninės darbo laiko apskaitos sprendimus. INPASS sistemos sukurtos, kad užtikrintų tikslią ir automatizuotą darbo laiko apskaitą, atitinkančią visus Darbo kodekso reikalavimus. Mūsų sprendimai siūlo:

  • Realaus darbo laiko apskaita: Darbuotojų darbo laiko apskaita vyksta realiu laiku, užtikrinant tikslius duomenis apie dirbtas valandas.
  • Apskaitos laikotarpio valdymas: Automatizuotas apskaitos laikotarpio duomenų rinkimas ir analizė, siekiant užtikrinti darbo kodekso laikymąsi.
  • Lengva integracija: INPASS sistemos lengvai integruojasi su esamomis personalo valdymo ir atlyginimo apskaitos sistemomis, leidžiant efektyviai valdyti darbo laiko duomenis.
  • Saugumas ir prieinamumas: Mūsų sprendimai užtikrina aukštą duomenų saugumo lygį ir prieinamumą, garantuojant, kad duomenys yra saugūs ir lengvai prieinami bet kuriuo metu.

Pasirinkite INPASS elektroninės darbo laiko apskaitos sprendimus, kad pagerintumėte savo įmonės veiklos efektyvumą, sumažintumėte administracines išlaidas ir užtikrintumėte Darbo kodekso reikalavimų laikymąsi. Susisiekite su mumis ir plačiau papasakosime apie mūsų siūlomus sprendimus ir galimybę įsidiegti efektyvius darbo laiko apskaitos sprendimus savo įmonėje!